Reading Amateur Regatta

All information on Reading's best Rowing Event.

R E A D I N G   A M A T E U R    R E G A T T A

Saturday 11th &  Sunday 12th June 2022

Rowing in Reading since 1842

Reading Sprint Regatta (Sun)

Sunday 12th June 2022

Click here to view the Regatta Timetable.

Switch to Saturday 11 June 2022

1) Open Eights (Band A)

 1) University College London (Kenway)─┐ Crew 2         
                                       ├────────────────┐
 2) Reading RC (Tinker)────────────────┘ Race 57 11:31  │ Crew 3         
                                                        ├────────────────
 3) Groton School RC, USA (El Hadj)────┐ Crew 3         │ Race 86 12:51  
                                       ├────────────────┘
 4) Imperial College (Tatham)──────────┘ Race 58 11:34  

2) Open Eights (Band B)

 5) Royal Shrewsbury School (Moore)───────────────────────┐
                                                          │ Crew 5         
 6) Linacre BC (Brown)───────────────────┐ Crew 7         ├────────────────
                                         ├────────────────┘ Race 85 12:48  
 7) University of Birmingham (Skipper)───┘ Race 56 11:28  

3) Masters C/D Eights

 8) Upper Thames RC (Jacobs =C)──────────────────┐
                                                 │ Crew 8         
 9) Reading RC (Ekbatani =D)────┐ Crew 10        ├────────────────
                                ├────────────────┘ Race 84 12:45  
 10) Twickenham RC (Easton =D)──┘ Race 55 11:25  

4) Women's Eights (Band A)

 11) Clark University, USA (Brown)──────┐ Crew 11        
                                        ├────────────────┐
 12) University College London (Cozens)─┘ Race 53 11:19  │ Crew 13        
                                                         ├────────────────
 13) WPI Crew (Bazakas─Chamberlain)─────┐ Crew 13        │ Race 83 12:42  
                                        ├────────────────┘
 14) Reading RC (Chenje)────────────────┘ Race 54 11:22  

5) Women's Eights (Band B)

 15) Linacre BC (Mouzin)─────────────────┐ Crew 16        
                                         ├────────────────┐
 16) WPI Crew (Smith)────────────────────┘ Race 51 11:13  │ Crew 16        
                                                          ├────────────────
 17) Minerva Bath RC (Pichard)───────────┐ Crew 18        │ Race 82 12:39  
                                         ├────────────────┘
 18) Clark University, USA (Franks)──────┘ Race 52 11:16  

6) Women's Masters D/F Eights

 19) Wallingford RC (Brown =D)─────────────────────┐
                                                   │ Crew 19        
 20) Putney Town RC (Mortimer =D)─┐ Crew 21        ├────────────────
                                  ├────────────────┘ Race 81 12:36  
 21) Marlow RC (Clarke =F)────────┘ Race 50 11:10  

7) Junior 15 Coxed Quads

 22) Windsor Boys School (Richards)──────────────────────────┐ Crew 23        
                                                             ├────────────────┐
 23) Hereford RC (Dutson─Smith)──────────────────────────────┘ Race 48 11:04  │ Crew 23        
                                                                              ├────────────────
 24) Windsor Boys School (Finnis)────────────────────────────┐                │ Race 80 12:33  
                                                             │ Crew 24        │
 25) Wallingford RC (Edmonds)───────────────┐ Crew 25        ├────────────────┘
                                            ├────────────────┘ Race 49 11:07  
 26) Reading RC (Atkinson)──────────────────┘ Race 16 09:27  

8) Junior 14 Coxed Quads

 27) Hinksey Sculling School (Nirmal)──────────────────┐ Crew 27        
                                                       ├────────────────┐
 28) Reading Blue Coat (Cottam)────────────────────────┘ Race 45 10:51  │ Crew 29        
                                                                        ├────────────────
 30) Reading Blue Coat (Brady)─────────────────────────┐                │ Race 79 12:30  
                                                       │ Crew 29        │
 29) Henley RC (Richardson)───────────┐ Crew 29        ├────────────────┘
                                      ├────────────────┘ Race 46 10:54  
 31) Reading Blue Coat (Ludford)──────┘ Race 15 09:24  

9) Junior 13 Coxed Quads

 33) Henley RC (Kuehner)─────────────────────────────┐
                                                     │ Crew 33        
 34) The Langley Academy (Pergusey)─┐ Crew 35        ├────────────────
                                    ├────────────────┘ Race 78 12:27  
 35) Hereford RC (Sudall)───────────┘ Race 44 10:48  

10) Women's Junior 14 Coxed Quads

 36) Henley RC (Painter)──────────────────────────────┐ Crew 36        
                                                      ├────────────────┐
 37) Wallingford RC (Warner)──────────────────────────┘ Race 42 10:42  │ Crew 38        
                                                                       ├────────────────
 38) Henley RC (Butterworth)──────────────────────────┐                │ Race 77 12:24  
                                                      │ Crew 38        │
 39) Hinksey Sculling School (White)─┐ Crew 39        ├────────────────┘
                                     ├────────────────┘ Race 43 10:45  
 40) Wallingford RC (Walczak)────────┘ Race 13 09:21  

11) Women's Junior 13 Coxed Quads

 41) Wimbledon High School (Cunningham)─┐ Crew 41        
                                        ├────────────────┐
 42) Henley RC (Schutz)─────────────────┘ Race 10 09:10  │ Crew 41        
                                                         ├────────────────┐
 43) Wimbledon High School (James)───────────────────────┘ Race 37 10:29  │
                                                                          │ Crew 47        
 46) Wimbledon High School (Malpartida)─┐ Crew 46                         ├────────────────
                                        ├────────────────┐                │ Race 76 12:21  
 45) Wimbledon High School (Alexander)──┘ Race 11 09:15  │ Crew 47        │
                                                         ├────────────────┘
 44) Wimbledon High School (Kaye)───────┐ Crew 47        │ Race 41 10:39  
                                        ├────────────────┘
 47) Henley RC (Schoenmakers)───────────┘ Race 12 09:18  

12) Open Coxless Pairs

 48) Mossbourne Rowing Academy (Shaw/Adams)──────────────────┐
                                                             │ Crew 50        
 49) Reading RC (Charij/Bouldjedri)─────────┐ Crew 50        ├────────────────
                                            ├────────────────┘ Race 75 12:18  
 50) Itchen Imperial (Aitchison/Cracknell)──┘ Race 36 10:26  

13) Open Double Sculls (Band A)

 51) Twickenham RC (Dixon/Thompson)────┐ Crew 51        
                                       ├────────────────┐
 52) Reading Univ (Oakeley/Bedi)───────┘ Race 31 10:09  │ Crew 51        
                                                        ├────────────────
 53) Putney Town RC (Hickling/Chiocca)─┐ Crew 53        │ Race 74 12:16  
                                       ├────────────────┘
 54) Latymer/London (Keech/Sanders)────┘ Race 35 10:23  

14) Open Double Sculls (Band B)

 55) Reading RC (Ocana/Darji)─────┐ Crew 55        
                                  ├────────────────
 56) Reading RC (Laloyaux/Miller)─┘ Race 73 12:13  

15) Masters D/E/F Double Sculls

 57) Putney Town RC (Desmond/Steele =F)──────────────────┐
                                                         │ Crew 57        
 58) Reading RC (Webb/Kemsley =D)───────┐ Crew 58        ├────────────────
                                        ├────────────────┘ Race 72 12:11  
 59) Putney Town RC (Fryer/Oswell =E)───┘ Race 30 10:07  

16) Schools/Junior Double Sculls

 60) Groton School RC, USA (Armaly/Trowbridge)──────────────────┐ Crew 61        
                                                                ├────────────────┐
 61) Reading RC (Snoxall/Snoxall)───────────────────────────────┘ Race 29 10:04  │ Crew 61        
                                                                                 ├────────────────
 62) Wallingford RC (Holburn/Sleep)─────────────────────────────┐                │ Race 71 12:08  
                                                                │ Crew 62        │
 63) Reading RC (Haley/Healy)──────────────────┐ Crew 63        ├────────────────┘
                                               ├────────────────┘ Race 34 10:21  
 64) The Langley Academy (Rahman/Avello)───────┘ Race 9 09:07   

17) Junior 15 Double Sculls (Band A)

 65) Windsor Boys School (Leeson/Urquhart Irvine)─┐ Crew 65        
                                                  ├────────────────┐
 66) Wallingford RC (Jarvis/Rogers Lawrence)──────┘ Race 7 09:02   │ Crew 67        
                                                                   ├────────────────┐
 67) Windsor Boys School (Elliott/Wellington)──────────────────────┘ Race 33 10:14  │ Crew 67        
                                                                                    ├────────────────
 68) Windsor Boys School (Barnes/Taylor)───────────────────────────┐                │ Race 70 12:06  
                                                                   │ Crew 68        │
 69) Windsor Boys School (Richards/McIntyre)──────┐ Crew 69        ├────────────────┘
                                                  ├────────────────┘ Race 32 10:12  
 70) Wallingford RC (Eaton/Green)─────────────────┘ Race 8 09:05   

18) Junior 15 Double Sculls (Band B)

 71) Henley RC (Mahey/Gibbons)───────────────┐ Crew 71        
                                             ├────────────────┐
 72) The Langley Academy (Ciobanu/Adil)──────┘ Race 26 09:54  │ Crew 74        
                                                              ├────────────────
 73) Mossbourne Rowing Academy (Wood/Towers)─┐ Crew 74        │ Race 69 12:03  
                                             ├────────────────┘
 74) Reading RC (Peacock/King)───────────────┘ Race 27 09:57  

19) Junior 14 Double Sculls

 75) Wallingford RC (Ireland/Clark)───────────────────────────┐ Crew 75        
                                                              ├────────────────┐
 76) Reading RC (Zhang/Maimba)────────────────────────────────┘ Race 25 09:52  │ Crew 78        
                                                                               ├────────────────
 77) Wallingford RC (Harbord/Caulfield)───────────────────────┐                │ Race 68 12:01  
                                                              │ Crew 78        │
 78) Hinksey Sculling School (Nassar/Harris)─┐ Crew 78        ├────────────────┘
                                             ├────────────────┘ Race 47 10:57  
 79) Wallingford RC (Potts/Sizer)────────────┘ Race 6 08:57   

20) Women's Double Sculls (Band A)

 85) University College London (Watharow/Ragoussis)─┐ Crew 86        
                                                    ├────────────────┐
 86) Reading RC (York/Charij)───────────────────────┘ Race 24 09:00  │ Crew 82        
                                                                     ├────────────────┐
 82) Twickenham/Imperial (Wormleighton/Keane)────────────────────────┘ Race 28 10:02  │
                                                                                      │ Crew 82        
 80) University of Birmingham (Dashley/Halse)───────┐ Crew 81                         ├────────────────
                                                    ├────────────────┐                │ Race 67 11:58  
 81) Wycliffe Junior RC (Burt/Hoien)────────────────┘ Race 5 08:55   │ Crew 81        │
                                                                     ├────────────────┘
 83) Wallingford RC (Barlow/Walker)─────────────────┐ Crew 83        │ Race 216 09:59 
                                                    ├────────────────┘
 84) Henley RC (Herrington/Darke)───────────────────┘ Race 215 09:13 

22) Women's Masters B/C Double Sculls

 87) Putney Town RC (Culley/Pontes de Freitas =C)───┐ Crew 87        
                                                    ├────────────────┐
 88) Putney Town RC (Masoud/Moore =B)───────────────┘ Race 21 09:44  │ Crew 87        
                                                                     ├────────────────
 89) Reading RC (Pattemore/Boucher =C)──────────────┐ Crew 90        │ Race 65 11:56  
                                                    ├────────────────┘
 90) Putney Town RC (Lozano Licona/Bickerstaffe =C)─┘ Race 22 09:47  

23) Women's Masters D/F Double Sculls

 91) Putney Town RC (Fraley/Bartoli =D)──────────────────┐
                                                         │ Crew 92        
 92) Upper Thames RC (Burne/Mangan =F)──┐ Crew 92        ├────────────────
                                        ├────────────────┘ Race 64 11:53  
 93) Putney Town RC (Frehe/Todd =D)─────┘ Race 20 09:42  

24) Women's Schools/Junior Double Sculls

 94) Agnes Irwin School, USA (Saulnier/Lingle)─┐ Crew 95        
                                               ├────────────────
 95) Reading RC (Bates/Buss)───────────────────┘ Race 63 11:51  

25) Women's Junior 16 Double Sculls

 96) Mossbourne Rowing Academy (Robinson─Beesley/Humphreys)──────────────────┐
                                                                             │ Crew 97        
 97) Wallingford RC (McNulty/Stanley)───────────────────────┐ Crew 97        ├────────────────
                                                            ├────────────────┘ Race 62 11:44  
 98) Mossbourne Rowing Academy (Nyamukuta/Tabassum)─────────┘ Race 19 09:39  

26) Women's Junior 15 Double Sculls

 99) Mossbourne Rowing Academy (McKone/Gough)────────────┐ Crew 100       
                                                         ├────────────────┐
 100) Henley RC (Short/Hunt)─────────────────────────────┘ Race 3 08:50   │ Crew 101       
                                                                          ├────────────────┐
 101) Henley RC (Savin/Smith)─────────────────────────────────────────────┘ Race 40 10:37  │ Crew 101       
                                                                                           ├────────────────
 102) Mossbourne Rowing Academy (Coode/Swales)────────────────────────────┐                │ Race 61 11:42  
                                                                          │ Crew 103       │
 103) Henley RC (Wild/Pagdin)────────────────────────────┐ Crew 103       ├────────────────┘
                                                         ├────────────────┘ Race 39 10:34  
 104) Mossbourne Rowing Academy (Arnold Isles/Knox─Hope)─┘ Race 4 08:52   

27) Women's Junior 14 Double Sculls (Band A)

 105) Pangbourne College (Williamson/Hopkinson)────┐ Crew 106       
                                                   ├────────────────┐
 106) Wimbledon High School (Blythe/Lovatt)────────┘ Race 1 08:45   │ Crew 107       
                                                                    ├────────────────┐
 107) Hinksey Sculling School (White/Purcell)───────────────────────┘ Race 23 09:49  │ Crew 107       
                                                                                     ├────────────────
 108) Wimbledon High School (Campbell─White/Quinn)──────────────────┐                │ Race 60 11:39  
                                                                    │ Crew 108       │
 109) Pangbourne College (Lowe/Mackenzie)──────────┐ Crew 110       ├────────────────┘
                                                   ├────────────────┘ Race 38 10:32  
 110) Wimbledon High School (Soden/Fisher)─────────┘ Race 2 08:47   

28) Women's Junior 14 Double Sculls (Band B)

 111) Pangbourne College (Madrin/Keeble)─────────────────────────┐ Crew 112       
                                                                 ├────────────────┐
 112) Hinksey Sculling School (Dawson/Ilo)───────────────────────┘ Race 17 09:34  │ Crew 113       
                                                                                  ├────────────────
 113) Hartpury University & College Boat Club (Costagliola/Weir)─┐ Crew 113       │ Race 59 11:37  
                                                                 ├────────────────┘
 114) Wimbledon High School (Parker/Farrell)─────────────────────┘ Race 18 09:37  

29) Schools/Junior Eights

 201) Royal Shrewsbury School (Moore)─┐ Crew 202       
                                      ├────────────────
 202) Groton School RC, USA (El Hadj)─┘ Race 171 15:32 

30) Open Coxed Fours (Band A)

 203) Wallingford RC (Lang)───────────────┐ Crew 204       
                                          ├────────────────┐
 204) Reading RC (Leckey)─────────────────┘ Race 169 16:45 │ Crew 206       
                                                           ├────────────────
 205) University College London (Bayliss)─┐ Crew 206       │ Race 210 18:30 
                                          ├────────────────┘
 206) Imperial College (Tatham)───────────┘ Race 170 16:48 

31) Open Coxed Fours (Band B)

 207) University College London (Warsop)─┐ Crew 208       
                                         ├────────────────
 208) Linacre BC (Brown)─────────────────┘ Race 168 16:42 

32) Masters G/H Coxed Fours

 210) Reading RC (Brind =H)─────┐ Crew 210       
                                ├────────────────
 211) Putney Town RC (Wills =G)─┘ Race 173 17:29 

33) Junior 15 Coxed Fours (Band A)

 212) Reading Blue Coat (Mono)────────────┐ Crew 213       
                                          ├────────────────┐
 213) Reading Blue Coat (Petersen─Lentze)─┘ Race 166 16:36 │ Crew 213       
                                                           ├────────────────
 214) Reading Blue Coat (Lerner)──────────┐ Crew 214       │ Race 208 18:27 
                                          ├────────────────┘
 215) Mossbourne Rowing Academy (Sabah)───┘ Race 167 16:39 

34) Junior 15 Coxed Fours (Band B)

 216) Wallingford RC (Mould)───────────────────────┐
                                                   │ Crew 216       
 217) Hereford RC (Dutson─Smith)──┐ Crew 217       ├────────────────
                                  ├────────────────┘ Race 207 18:24 
 218) Reading Blue Coat (Darley)──┘ Race 165 16:33 

35) Women's Coxed Fours

 220) Linacre BC (Bertrand)──────────────────────────┐ Crew 220       
                                                     ├────────────────┐
 221) Putney Town RC (Bickerstaffe)──────────────────┘ Race 163 16:27 │ Crew 225       
                                                                      ├────────────────
 223) Putney Town RC (Mortimer)──────────────────────┐                │ Race 206 18:21 
                                                     │ Crew 225       │
 224) Reading RC (Lewis)────────────┐ Crew 225       ├────────────────┘
                                    ├────────────────┘ Race 164 16:30 
 225) Imperial College (Parry)──────┘ Race 118 14:12 

36) Women's Junior 15 Coxed Fours

 226) Wallingford RC (Mellers)─┐ Crew 227       
                               ├────────────────
 227) Henley RC (Wild)─────────┘ Race 174 16:57 

37) Open Coxless Fours (Band A)

 228) Marlow RC (McCoriston)──────────────────┐
                                              │ Crew 229       
 229) Taurus BC (Ayres)──────┐ Crew 229       ├────────────────
                             ├────────────────┘ Race 205 18:18 
 230) Marlow RC (Evans)──────┘ Race 162 16:24 

38) Open Coxless Fours (Band B)

 231) Imperial College (Ritchie)────────────────────────────────┐
                                                                │ Crew 231       
 232) Staines BC (Barry)───────────────────────┐ Crew 233       ├────────────────
                                               ├────────────────┘ Race 204 18:15 
 233) Reading RC (Bishop)──────────────────────┘ Race 161 16:21 

40) Masters D/E Quads

 236) Twickenham RC (Salzman =E)───────────────────┐ Crew 237       
                                                   ├────────────────┐
 237) WSVD/RCGD Düsseldorf (Schulte─Zurhausen =E)─┘ Race 159 16:11 │ Crew 239       
                                                                    ├────────────────
 238) Reading RC (Coneybeare =E)───────────────────┐ Crew 239       │ Race 203 18:12 
                                                   ├────────────────┘
 239) Upper Thames RC (Floyd =D)───────────────────┘ Race 160 16:14 

41) Masters F/G Quads

 240) Upper Thames RC (Beaumont =F)─┐ Crew 240       
                                    ├────────────────
 241) Putney Town RC (Desmond =G)───┘ Race 176 17:03 

42) Schools/Junior Quads

 242) The Langley Academy (Avello)─┐ Crew 242       
                                   ├────────────────
 243) Pangbourne College (Ramsay)──┘ Race 172 16:54 

43) Women's Quads

 244) Christchurch (Howcroft)────────────┐ Crew 244       
                                         ├────────────────┐
 245) University College London (Troy)───┘ Race 115 14:06 │ Crew 244       
                                                          ├────────────────┐
 246) Putney Town RC (Moore)──────────────────────────────┘ Race 157 16:05 │ Crew 244       
                                                                           ├────────────────
 247) Wallingford RC (Barlow)─────────────────────────────┐                │ Race 202 18:09 
                                                          │ Crew 249       │
 248) Minerva Bath RC (Harben)───────────┐ Crew 249       ├────────────────┘
                                         ├────────────────┘ Race 158 16:08 
 249) University College London (Thomas)─┘ Race 116 14:09 

44) Women's Masters F/G Quads

 250) Marlow RC (Gibson =G)─┐ Crew 250       
                            ├────────────────
 251) Henley RC (Lock =F)───┘ Race 177 17:06 

45) Women's Schools/Junior Quads

 252) Wycliffe Junior RC (Fullman)───────┐ Crew 252       
                                         ├────────────────
 254) Agnes Irwin School, USA (O’mara)─┘ Race 156 16:02 

46) Open Sculls (Band A)

 255) Twickenham RC (Thompson)─┐ Crew 255       
                               ├────────────────┐
 256) Reading Univ (Findlay)───┘ Race 154 15:56 │ Crew 258       
                                                ├────────────────
 257) Reading Univ (Gardiner)──┐ Crew 258       │ Race 200 18:07 
                               ├────────────────┘
 258) Twickenham RC (Dixon)────┘ Race 155 15:59 

47) Open Sculls (Band B)

 259) Weybridge RC (Alakeel)────────────────────────────────────────────┐
                                                                        │ Crew 260       
 260) University College London (Slaughter)────────────┐ Crew 260       ├────────────────
                                                       ├────────────────┘ Race 199 18:04 
 261) Reading RC (Morgan)──────────────────────────────┘ Race 153 15:54 

48) Masters D/E Sculls

 262) Reading RC (Hopkins =D)───────────────────────┐
                                                    │ Crew 262       
 263) Putney Town RC (Oswell =E)───┐ Crew 264       ├────────────────
                                   ├────────────────┘ Race 198 18:02 
 264) Hollingworth Lake (Diver =E)─┘ Race 152 15:51 

49) Schools/Junior Sculls (Band A)

 265) Imperial College (Millar)──────────────────┐
                                                 │ Crew 265       
 266) Reading RC (Pridmore)─────┐ Crew 266       ├────────────────
                                ├────────────────┘ Race 197 17:59 
 267) Wallingford RC (Holburn)──┘ Race 151 15:48 

50) Schools/Junior Sculls (Band B)

 268) Wallingford RC (Tidmarsh)─────────────────────────────┐
                                                            │ Crew 269       
 269) Wallingford RC (Sleep)───────────────┐ Crew 269       ├────────────────
                                           ├────────────────┘ Race 196 17:57 
 270) Mossbourne Rowing Academy (Knoxhope)─┘ Race 150 15:46 

51) Junior 16 Sculls

 271) Wycliffe Junior RC (Gibbons)─────────────────────────┐
                                                           │ Crew 271       
 272) Pangbourne College (Brittain)───────┐ Crew 273       ├────────────────
                                          ├────────────────┘ Race 195 17:54 
 273) Mossbourne Rowing Academy (Marsden)─┘ Race 145 15:28 

52) Junior 15 Sculls (Band A)

 274) Mossbourne Rowing Academy (Chapman)────────┐ Crew 275       
                                                 ├────────────────┐
 275) Hereford RC (Chapman)──────────────────────┘ Race 113 13:56 │ Crew 275       
                                                                  ├────────────────┐
 276) Wallingford RC (Eaton)──────────────────────────────────────┘ Race 139 15:12 │ Crew 275       
                                                                                   ├────────────────
 277) Mossbourne Rowing Academy (Perez)───────────────────────────┐                │ Race 194 17:52 
                                                                  │ Crew 278       │
 278) Wallingford RC (Gunn)──────────────────────┐ Crew 278       ├────────────────┘
                                                 ├────────────────┘ Race 140 15:15 
 279) Mossbourne Rowing Academy (Clerkin Monzon)─┘ Race 114 13:59 

53) Junior 15 Sculls (Band B)

 280) Mossbourne Rowing Academy (Bradbury)───┐ Crew 280       
                                             ├────────────────┐
 281) Mossbourne Rowing Academy (De Abaitua)─┘ Race 137 15:07 │ Crew 283       
                                                              ├────────────────
 282) Mossbourne Rowing Academy (Jackson)────┐ Crew 283       │ Race 193 17:49 
                                             ├────────────────┘
 283) Henley RC (Jenkins)────────────────────┘ Race 138 15:10 

54) Junior 15 Sculls (Band C)

 284) Mossbourne Rowing Academy (Friedlander)───────────────────────────┐
                                                                        │ Crew 285       
 285) Hartpury University & College Boat Club (Coates)─┐ Crew 285       ├────────────────
                                                       ├────────────────┘ Race 192 17:47 
 286) Mossbourne Rowing Academy (Miskiewicz)───────────┘ Race 136 15:04 

55) Junior 14 Sculls (Band A)

 287) Hinksey Sculling School (Ord)────┐ Crew 287       
                                       ├────────────────┐
 288) Henley RC (Richardson)───────────┘ Race 134 14:59 │ Crew 287       
                                                        ├────────────────
 289) Hinksey Sculling School (Harris)─┐ Crew 289       │ Race 191 17:44 
                                       ├────────────────┘
 290) Wallingford RC (Sizer)───────────┘ Race 135 15:02 

56) Junior 14 Sculls (Band B)

 291) Wallingford RC (Clark)────────────────────────┐ Crew 291       
                                                    ├────────────────┐
 292) Reading RC (Webb)─────────────────────────────┘ Race 143 15:23 │ Crew 294       
                                                                     ├────────────────
 293) Wycliffe Junior RC (Fullman)──────────────────┐                │ Race 190 17:42 
                                                    │ Crew 294       │
 294) Hereford RC (King)───────────┐ Crew 294       ├────────────────┘
                                   ├────────────────┘ Race 144 15:26 
 295) Wallingford RC (Caulfield)───┘ Race 112 13:54 

57) Women's Sculls (Band A)

 296) Wycliffe Junior RC (Sekinger)─┐ Crew 297       
                                    ├────────────────┐
 297) Twickenham RC (Lindo)─────────┘ Race 130 14:44 │ Crew 297       
                                                     ├────────────────
 298) Twickenham RC (Blackett)──────┐ Crew 298       │ Race 189 17:39 
                                    ├────────────────┘
 299) Imperial College (Keane)──────┘ Race 131 14:51 

58) Women's Sculls (Band B)

 300) Reading RC (Kelly)────────────────────────────────────────────────────┐ Crew 301       
                                                                            ├────────────────┐
 301) University of Birmingham (Meredith)───────────────────────────────────┘ Race 141 15:18 │ Crew 301       
                                                                                             ├────────────────
 302) Henley RC (Norman)────────────────────────────────────────────────────┐                │ Race 188 17:37 
                                                                            │ Crew 302       │
 303) Oxford Academicals RC (Sadler)───────────────────────┐ Crew 304       ├────────────────┘
                                                           ├────────────────┘ Race 142 15:20 
 304) University of Birmingham (Dashley)───────────────────┘ Race 111 13:51 

59) Women's Sculls (Band C)

 305) Reading RC (Kitto)──────────────────────────────────┐ Crew 306       
                                                          ├────────────────┐
 306) BTC Southampton (Green)─────────────────────────────┘ Race 148 15:40 │ Crew 306       
                                                                           ├────────────────
 307) Twickenham RC (Owen)────────────────────────────────┐                │ Race 187 17:34 
                                                          │ Crew 309       │
 308) Weybridge RC (Abuljadayel)─────────┐ Crew 309       ├────────────────┘
                                         ├────────────────┘ Race 149 15:43 
 309) University of Birmingham (Gilbody)─┘ Race 110 13:48 

60) Women's Masters B Sculls

 310) Putney Town RC (Culley)─┐ Crew 310       
                              ├────────────────
 311) Reading RC (Boucher)────┘ Race 178 17:09 

61) Women's Masters D/E Sculls

 312) Reading RC (Shimron =E)───────────────┐ Crew 313       
                                            ├────────────────
 313) Putney Town RC (Pontes de Freitas =D)─┘ Race 179 17:11 

62) Women's Junior 16 Sculls

 314) Wycliffe Junior RC (Anderson)──────────────────────┐ Crew 314       
                                                         ├────────────────┐
 315) Reading RC (Hale)──────────────────────────────────┘ Race 124 14:28 │ Crew 314       
                                                                          ├────────────────
 316) Hartpury University & College Boat Club (Sheppard)─┐ Crew 316       │ Race 186 17:32 
                                                         ├────────────────┘
 317) Reading RC (Smith)─────────────────────────────────┘ Race 125 14:31 

63) Women's Junior 15 Sculls (Band A)

 318) Mossbourne Rowing Academy (Okey─Udah)─┐ Crew 319       
                                            ├────────────────┐
 319) Henley RC (Short)─────────────────────┘ Race 108 13:43 │ Crew 320       
                                                             ├────────────────┐
 320) Mossbourne Rowing Academy (Swales)─────────────────────┘ Race 146 15:35 │ Crew 320       
                                                                              ├────────────────
 321) Henley RC (Savin)──────────────────────────────────────┐                │ Race 185 17:26 
                                                             │ Crew 321       │
 322) Henley RC (Hunt)──────────────────────┐ Crew 323       ├────────────────┘
                                            ├────────────────┘ Race 147 15:38 
 323) Mossbourne Rowing Academy (Cani)──────┘ Race 109 13:46 

64) Women's Junior 15 Sculls (Band B)

 324) Mossbourne Rowing Academy (Smerdon)───┐ Crew 325       
                                            ├────────────────┐
 325) Mossbourne Rowing Academy (O'Brien)───┘ Race 122 14:20 │ Crew 326       
                                                             ├────────────────
 326) Mossbourne Rowing Academy (Coode)─────┐ Crew 326       │ Race 184 17:24 
                                            ├────────────────┘
 327) Mossbourne Rowing Academy (Federickx)─┘ Race 123 14:23 

65) Women's Junior 15 Sculls (Band C)

 328) Mossbourne Rowing Academy (Sokhal)───┐ Crew 329       
                                           ├────────────────┐
 329) Reading RC (Ramsden)─────────────────┘ Race 120 14:15 │ Crew 329       
                                                            ├────────────────
 330) Mossbourne Rowing Academy (Papworth)─┐ Crew 331       │ Race 183 17:21 
                                           ├────────────────┘
 331) Mossbourne Rowing Academy (Yaneva)───┘ Race 121 14:17 

66) Women's Junior 14 Sculls (Band A)

 332) Wimbledon High School (Soden)──────────┐ Crew 333       
                                             ├────────────────┐
 333) Hinksey Sculling School (Pearson)──────┘ Race 104 13:32 │ Crew 333       
                                                              ├────────────────┐
 334) Wimbledon High School (Campbell─White)─┐ Crew 334       │ Race 132 14:54 │
                                             ├────────────────┘                │
 335) Wimbledon High School (Reiniger)───────┘ Race 105 13:35                  │ Crew 339       
                                                                               ├────────────────
 336) Wimbledon High School (Fisher)─────────┐ Crew 337                        │ Race 182 17:19 
                                             ├────────────────┐                │
 337) Wimbledon High School (Parker)─────────┘ Race 106 13:38 │ Crew 339       │
                                                              ├────────────────┘
 338) Wimbledon High School (Quinn)──────────┐ Crew 339       │ Race 133 14:56 
                                             ├────────────────┘
 339) Hinksey Sculling School (White)────────┘ Race 107 13:40 

67) Women's Junior 14 Sculls (Band B)

 341) Wimbledon High School (Farrell)─────────────────────────────────┐ Crew 341       
                                                                      ├────────────────┐
 344) Hartpury University & College Boat Club (Weir)──────────────────┘ Race 128 14:39 │ Crew 345       
                                                                                       ├────────────────
 342) Wimbledon High School (Lovatt)──────────────────────────────────┐                │ Race 181 17:16 
                                                                      │ Crew 345       │
 343) Wimbledon High School (Kipps)──────────────────┐ Crew 345       ├────────────────┘
                                                     ├────────────────┘ Race 129 14:42 
 345) Wallingford RC (Mead)──────────────────────────┘ Race 102 13:30 

68) Women's Junior 14 Sculls (Band C)

 346) Wallingford RC (McNulty)──────────────────────────────┐ Crew 347       
                                                            ├────────────────┐
 347) Reading RC (Butler)───────────────────────────────────┘ Race 126 14:34 │ Crew 348       
                                                                             ├────────────────
 348) Hartpury University & College Boat Club (Costagliola)─┐ Crew 348       │ Race 180 17:14 
                                                            ├────────────────┘
 349) Hereford RC (Walker)──────────────────────────────────┘ Race 127 14:36